Wizyty domowe 8:00 - 20:00 PON - PT
tel/sms (+48) 691-73-58-98

USG układu moczowego w domu

Ocena ukladu moczowego w badaniu ultrasonograficznym jest bardzo pomocnym badaniem. W USG może zobaczyć czy w nerce lub moczowodzie znajdują sie kamienie, czy jest poszerzony uklad kielichowo miedniczkowy lub moczowowód oraz czy mamy do czynienie z nowotworem. Badanie pęcherza moczowego pozwala nam ocenić wypelnienie np przy zatrzymaniu moczu, oraz przy wypelnionym pęcherzu ewentualne zmiany nowotworowe.

Załozenie lub wymiana cewnika

W przypadku zatrzymania moczu konieczne jest udrożnienie dolnych dróg moczowych poprzez zalozenie cewnika do pęcherza moczowego. Wymiana cewnika powinna być przeprowadzona w zaleznosci od rodzaju i tolerancji cewnika. W przypadku stalego cewnika najmniejsze dzialanie nipożądane i najlepsze efekty daje cewnik silikonowy. .

Wymiana cystofixu lub nefrofixu

U pacjenctów leżacych po wypadkach lub w przebiegu chorób neurologicznych zalecane jest zamiast cewnika Foleya załozenie cewnika przez powłoki brzuszne- cystofixu. W ten sposób zwiekszamy komfort życia pacjenta poprzez zmniejszenie prawdopodobieństwa wystapienia ewentualnego zakazenia bakteryjnego.

Konsultacje w domu pacjenta

Konsultacje urologiczne w domu pacjenta z badaniem ultrasonograficznym- USG są szybką i wygodną forma wstępnej diagnozy oraz leczenia chorób ukladu moczowego. .

Zapraszam na konsultację w godz 8:00-20:00
tel/sms (+48) 691-73-58-98