Potrzebujesz wsparcia lekarza? Zadzwoń (+48) 502 070 974

Terapia zastępcza testosteronem Poznań

Strona główna / leczenie / Terapia zastępcza testosteronem Poznań

Hormonalna terapia zastępcza dla mężczyzn — Poznań

Testosteron to męski hormon steroidowy, który minimalizuje ryzyko pojawienia się otyłości, depresji, stanów lękowych, chorób układu krążenia, osteoporozy, a także cukrzycy typu 2. Jest to androgen produkowany w jądrach odpowiadający za funkcje seksualne, produkcję plemników, rozwój męskich narządów płciowych, owłosienia, ton głosu czy masę mięśniową. Syntezowany przez jądra i nadnercza jest on kontrolowany przez przysadkę mózgową, a jego poziom powinien utrzymywać się zgodnie z przyjętymi normami. Jeśli w organizmie zaczyna brakować tego hormonu, może dojść do wystąpienia różnych nieprawidłowości. W przypadku, kiedy jego niedobór jest znaczny, warto pomyśleć o terapii zastępczej testosteronem.

Wskazania do rozpoczęcia terapii testosteronem u mężczyzn

Zaburzenia w gospodarce hormonalnej nie tylko u kobiet, ale również u mężczyzn mogą skutkować wieloma dolegliwościami. Zbyt niski poziom testosteronu u mężczyzn wiąże się z:

  • zaburzeniami seksualnymi,
  • zmniejszoną produkcją plemników,
  • spadkiem libido,
  • ginekomastią,
  • zmniejszeniem owłosienia,
  • wahaniami nastrojów prowadzącymi do depresji itp.

Jeśli zauważyłeś u siebie przynajmniej jeden z tych problemów, może to świadczyć o niedoborze testosteronu. Ważne, abyś udał się wówczas do specjalisty, który przeprowadzi odpowiednie badania i ustali, czy jest Ci potrzebna terapia zastępcza testosteronem. Poznań to miasto, gdzie znajduje się mój gabinet urologiczny, gdzie poddaję Pacjentów szczegółowym badaniom oraz dobieram odpowiednie sposoby leczenia. Terapię testosteronem rekomenduje wtedy, kiedy poziom hormonu jest bardzo niski, a u Pacjenta występują wyżej wymienione objawy.

Na czym polega terapia testosteronem?

Hormonalna terapia zastępcza dla mężczyzn to nic innego, jak regularne podawanie optymalnych dawek testosteronu do czasu, kiedy jego zawartość w organizmie zostanie wyrównana, a co za tym idzie — będzie utrzymywać się na stałym poziomie. Cały proces jest przeprowadzany pod moim ścisłym nadzorem, co oznacza, że nie tylko stawiam diagnozę i ustalam dawkę hormonu, ale też monitoruję postępy, udzielam konsultacji, a w razie potrzeby — kieruję na dodatkowe badania. Zapraszam do mojego gabinetu urologicznego w Poznaniu, gdzie oferuję specjalistyczne usługi medyczne.